Rozwiązania dla Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych.

KRUSZARKI ZERMA

 

Kruszarki Zerma ZBS

ZBSZBS TABELA

CHARAKTERYSTYKA OGÓLNA

Jednowałowe kruszarki ZBS są zasilane jak młyny, więc nie potrzebują systemu hydraulicznego dopychacza. Kompaktowe rozmiary i mobilna konstrukcja w połączeniu z prostym sterowaniem sprawiają, że kruszarka łatwo przystosowuje się do nowych warunków i może być gotowa do pracy w ciągu bardzo krótkiego czasu. Podobnie jak większa seria ZS, maszyna wyposażona jest w zewnętrzne łożyska, płaski rotor typu „E” o średnicy 310 mm i szerokości 650 lub 850 mm oraz większy silnik. Model ZBS wykorzystuje również sprawdzoną konstrukcję podstawy i noża. Dzięki prostej budowie czyszczenie i konserwacja nie sprawia żadnych problemów. Niewielkie wymiary i prędkość 60 obr/min pozwala na mielenie przy zachowaniu niskiego poziomu hałasu. Maszyny mogą być zasilane ręcznie lub przez transporter. Zrzut przemiału może być realizowany przez transporter lub materiał może być kierowany bezpośrednio do skrzyni odbiorczej.

APLIKACJE

Seria kruszarek ZBS została zaprojektowana do mielenia małych zlepów i odpadów pochodzących z wtrysku i rozdmuchu. Materiał może być zmielony w celu zmniejszenia objętości, a następnie skierowany z powrotem bezpośrednio do produkcji.  Kruszarka może być również używana do mielenia delikatnych materiałów lub małych elementów w celu uniknięcia zanieczyszczenia głównej linii produkcyjnej.

ZALETY

 • Tanie rozwiązanie dla małych zlepów
 • Prosta modernizacja dla istniejących systemów mielenia
 • Łatwa do przemieszczania
 • Skośny wlot dzięki któremu nie potrzebne jest stosowanie dopychacza hydraulicznego
 • Kompaktowa budowa
 • Niski pobór energii


Kruszarki Zerma ZSS

ZSS

ZSS TABELA

CHARAKTERYSTYKA OGÓLNA

Jednowałowe kruszarki ZSS posiadają system hydraulicznego dopychania działający z dwoma prędkościami, który eliminuje niebezpieczeństwo blokowania się i zużywania wewnętrznych prowadnic. Kruszarka jest uniwersalna i może być wykorzystywana w różnych gałęziach przemysłu oraz do mielenia każdego rodzaju materiału wejściowego. Rotor o średnicy 457 mm może mieć szerokość od 850 do 2000 mm i jest napędzany przez jedną lub dwie potężne przekładnie. Układ hydrauliczny jest zintegrowany z obudową maszyny, w celu zaoszczędzenia miejsca i ochrony przed uszkodzeniami, ale nadal łatwo dostępny. Standardowy rotor typu „E” wyposażony jest w sprawdzone noże ZERMA oraz typowy wspornik do montażu noży obrotowych, zewnętrzne łożyska, a także hydraulicznie opuszczane łoże sita. Maszyna może być wykorzystana do różnych aplikacji wymagających chłodzenia, możliwe jest również zastosowanie hartowanych elementów, a także innych opcji zmniejszających zużycie elementów.

APLIKACJE

Seria ZSS została zaprojektowana do szerokiego wachlarzu aplikacji i różnych zastosowań. Może być wykorzystywana do użytku wewnętrznego w typowych zakładach przetwórstwa tworzyw sztucznych, do szeroko pojętego recyklingu, odpadów pochodzących z części elektronicznych, odpadów konsumenckich czy komunalnych. Materiał wsadowy z tworzyw może być w każdej możliwej postaci: zlepów, rur, folii, worków z tkanin; odpadów elektronicznych z kabli, zbiorników przejściowych, papieru, drewna i innych materiałów organicznych. Zależnie od materiału i zastosowanego rozmiaru oczek sita, rozdrobniony materiał z kruszarki może trafić bezpośrednio do młyna np. serii GSH w celu zmielenia na drobniejszą frakcję.

ZALETY

 • Niska prędkość obrotowa, wysoki moment obrotowy
 • Specjalny dopychacz hydrauliczny
 • Sprawdzona konstrukcja
 • Mniejsza przestrzeń w porównaniu do tradycyjnych kruszarek z poziomymi dopychaczami
 • Zróżnicowane konstrukcje rotorów i materiałów konstrukcyjnych
 • Dwie prędkości dopychacza w standardzie


Kruszarki Zerma ZIS

ZIS

ZIS TABELA

CHARAKTERYSTYKA OGÓLNA

Jednowałowe kruszarki ZIS charakteryzują się bardzo duża pojemnością wewnętrzną komory. Przeprojektowany dopychacz hydrauliczny pozwala na uzyskanie ok. 35% większej przestrzeni roboczej, wyższej prędkości oraz siły. Rotor typu E o średnicy 457 mm może mieć szerokość od 1200 do 2000 mm i podobnie jak w przypadku serii ZPS jest napędzany przez potężne przekładnie. Całkowicie zamknięta spawana obudowa ze stali zwiększa stabilność i zapobiega wydostawaniu się materiału.  Seria ZIS łączy wszystkie tradycyjne zalety kruszarek jak: sprawdzone noże ZERMA, konstrukcja wsporników do montażu noży obrotowych, zewnętrzne łożyska, hydraulicznie opuszczane łoże sita, a także łatwa konserwacja oraz zaawansowane sterowanie.

APLIKACJE

Seria ZIS została zaprojektowana do obszernych objętościowo elementów jak zbiorniki przejściowe, pojemniki na śmieci, palety, beczki itp., ale jednocześnie zachowuje wszechstronność i elastyczność, co pozwala na użytkowanie jej do recyklingu tworzyw sztucznych i przemysłu drzewnego. Jak we wszystkich kruszarkach ZERMA, seria ZIS może być wyposażona w specjalny pakiet dla silnie ściernych aplikacji lub wypełnionych włóknami. 

ZALETY

 • 35% większa objętość komory w porównaniu do serii ZPS
 • Zintegrowany dopychacz hydrauliczny
 • Regulowana, większa prędkość dopychacza
 • Mniejsza przestrzeń w porównaniu do tradycyjnych kruszarek z poziomymi dopychaczami
 • Zamknięta komora robocza zapobiegająca wydostawaniu się materiału
 • Wszystkie zalety konwencjonalnych kruszarek ZPS

 

Kruszarki Zerma ZXS

ZXS

ZXS TABELA

 CHARAKTERYSTYKA OGÓLNA

Jednowałowe kruszarki ZXS posiadają system hydraulicznego dopychania o dużej mocy działający z dwoma prędkościami, który eliminuje niebezpieczeństwo blokowania się i zużywania wewnętrznych prowadnic. Kruszarka jest uniwersalna i może być wykorzystywana w różnych gałęziach przemysłu oraz do mielenia każdego rodzaju materiału wejściowego. Rotor o średnicy 750 mm może mieć szerokość od 1500 do 3000 mm i jest napędzany przez dwie potężne przekładnie. Prędkość obrotowa rzędu 45 obr/min gwarantuje wysoki moment obrotowy oraz płynną pracę. Układ hydrauliczny jest zintegrowany z obudową maszyny, w celu zaoszczędzenia miejsca i ochrony przed uszkodzeniami, ale nadal łatwo dostępny. Standardowy rotor typu „E” wyposażony jest w typowe wsporniki do montażu noży obrotowych oraz sprawdzone noże ZERMA o powiększonych rozmiarach umożliwiające sprostanie nawet najbardziej wymagającym aplikacjom. Maszyna może być wykorzystana do różnych aplikacji, możliwe jest również zastosowanie hartowanych elementów, a także innych opcji zmniejszających zużycie elementów, a także zaawansowane sterowanie.

APLIKACJE

Seria ZXS została zaprojektowana do najbardziej wymagających i wysokowydajnych aplikacji w obszarze recyklingu. Materiałem wejściowym mogą być każdego rodzaju tworzywa sztuczne, drewno, papier, kartony, e-odpady, odpady komunalne, guma, itd. o przeróżnych kształtach i wymiarach. Typowymi materiałami wejściowymi są: lodówki, zlepy, opony, palety, bele, beczki, zbiorniki, rury, folia, itp. Materiał wyjściowy zależy od zastosowanego rozmiaru sita i poza niektórymi aplikacjami RDF (odpady paliwowe) oraz drewna, będzie musiał być dodatkowo zmielony, aby osiągnął wymagany końcowy rozmiar. Do recyklingu całych opon pochodzących z ciężarówek i ciągników, model ZXS T jest wyposażona w specjale powłoki ochronne oraz noże.

ZALETY

 • Niska prędkość obrotowa, wysoki moment obrotowy
 • Dopychacz hydrauliczny o wysokiej mocy
 • Konstrukcja przeznaczona do ciężkich zadań
 • Do bardzo dużych wydajności
 • Przeznaczona do bardzo dużych i ciężkich elementów
 • Dwie prędkości dopychacza

 

Kruszarki Zerma ZRS

ZRS

ZRS TABELA.1

CHARAKTERYSTYKA OGÓLNA

Kruszarki serii ZRS są pierwszymi na świecie, jednowałowymi maszynami zdolnymi zmielić rury o średnicy do 1200 mm bez potrzeby cięcia wstępnego. Od ich wprowadzenia stały się standardem samym w sobie w dziedzinie rozdrabniania rur i są używane przez wiodących producentów rur na całym świecie. Ponad 200 instalacji jest dowodem na to, że ZERMA jest liderem jeśli chodzi o technologie na tym rynku, a ciągłe innowacje są wprowadzane na podstawie zapotrzebowania jakie kreuje rynek. W zależności od średnicy rur, oferowane są szerokości i rotory od 800 do 1500 mm. Standardowy zasyp pozwala na załadunek rur o długości do 6 m. Połączenie zaawansowanego sterowania, niskiej prędkości obrotowej i płynnej hydrauliki, pozwala na uzyskanie niezawodnego i łatwego w użyciu systemu.

APLIKACJE

Główne przeznaczenie serii ZRS to rozdrabnianie rur o dużych średnicach lub paczek mniejszych rur i profili z HDPE, PP i PVC. Urządzenie może być również wykorzystywane do recyklingu innych tworzyw sztucznych jak duże zlepy, większe ilości pojemników na śmieci, palet itp. W połączeniu z innymi urządzeniami ZERMA jak młyny czy pulweryzatory, jesteśmy w stanie dostarczyć kompletne rozwiązania dla recyklingu.

ZALETY

 • Brak potrzeby cięcia wstępnego rur
 • Rozdrabnianie rur o średnicy do 1200 mm
 • Automatyczne sterowanie umożliwiające zminimalizowanie ryzyka operacji
 • Do bardzo dużych wydajności
 • Brak skoków napięcia
 • Umożliwia rozdrabnianie paczek rur i profili
 • Duża średnica rotora  (do 1500 mm)


Kruszarki Zerma ZWS

ZWS

 

CHARAKTERYSTYKA OGÓLNA

Jednowałowe kruszarki do drewna ZWS posiadają prostokątny dopychacz hydrauliczny odpowiedni do szerokiego spektrum kształtów i rozmiarów odpadów. Seria ZWS wyposażona jest w rotor typu „E” i typowy system trzymania noży na wspornikach. Wymiar końcowej frakcji materiału jest zależny od zastosowanego sita, które z łatwością można wymienić. Seria ZWS może być dostosowana do indywidualnych wymagań, co dotyczy zmian mocy silników, konfiguracji noży, a także opcji rozładunku.

ZWS TABELA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

APLIKACJE

Kruszarki serii ZWS są głównie używane w przemyśle drzewnym do ekonomicznego recyklingu ścinek drewna, pelletu oraz innych odpadów. Urządzenie zostało zaprojektowane solidnie do codziennej, niezawodnej pracy. Te kruszarki mogą być z łatwością włączone w całe linie z innymi urządzeniami ZERMA jak transportery czy młyny.

 ZALETY

 • Duży lej zasypowy
 • Solidna, stalowa konstrukcja
 • Niska prędkość obrotowa
 • Zaawansowany system montażu noży na wspornikach

 

 
Strona wykorzystuje Cookies do celów statystycznych (google analytics). [AKCEPTUJĘ - ZAMKNIJ] Informacje czym są cookies i jak je wyłączyć znajdują się TUTAJ