Rozwiązania dla Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych.

STEBO UKŁADY PLASTYFIKUJACE

UKŁADY PLASTYFIKUJĄCE DO WTRYSKAREK I WYTŁACZAREK

Firma STEBO projektuje i dostarcza układy plastyfikujace, komponenty oraz akcesoria do wtryskarek i wytłaczarek.

Ogromne doświadczenie w branży tworzyw sztucznych sprawia, że Firma Stebo dostarcza najwyższej jakości ślimaki oraz cylindry, zaprojektowane i wykonane w zależności od przetwarzanych materiałów.

Dokładna analiza procesów produkcyjnych, aplikacji oraz materiałów stosowanych do produkcji układów plastyfikujących, jak również powstawanie nowych polimerów skłania nas do ciągłego rozwoju, badań oraz wprowadzania nowych rozwiązań z uwzględnieniem:

- Optymalizacji procesów

- Większej żywotności układu plastyfikującego

- Poprawy jakości uplastycznionego Tworzywa

- Zwiększenia mocy produkcyjnych

 

UKŁADY PLASTYFIKUJACE DO WRYSKAREK

ŚLIMAKI

Ślimak to najważniejszy element wtryskarki, którego główną funkcją jest uplastycznianie polimeru. Uzyskanie wysokiej jakości uplastycznionego materiał, o prawidłowej konsystencji pozwala na uzyskanie produktu wolnego od wad o wysokich właściwościach mechanicznych i estetycznych. Drugim waznym wymogiem stawianym ślimakom jest ich długa żywotność, która ma wpływ na obnizenie kosztów produkcji.

Aby spełnić wymagania stawiane ślimakom należy zwrócić uwagę na dwa główne kryteria:

- dobór odpowiedniego materiału konstrukcyjnego i jego obróbki cieplnej.

- wlaściwy dobór profilu oraz geometrii ślimaka

Prawidłowy dobór geometrii ślimaka w zależności od przetwarzanego polimeru oraz produktu końcowego pozwala na uzyskanie wysokiej wydajności oraz jakości roztopionego tworzywa, co w konsekwencji pozwala na redukcję braków, a tym samym obniżenie kosztów produkcji.

Pomimo, że zastosowanie specjalnej geometrii ślimaka umożliwia skrócenie czasu cyklu, zwieszenie wydajności oraz uzyskanie wysokiej jakości roztopionego materiału, bardzo często w przetwórstwie tworzyw sztucznych stosowane są ślimaki ogólnego przeznaczenia.

STEBO projektuje i dostarcza ślimaki w zależności od ich zastosowania. Bogata oferta Stebo obejmuje miedzy innymi ślimaki mieszające do wszystkich rodzajów polimerów, ślimaki typu Maddock, ślimaki barierowe i inne geometrie.


vite per iniezione 3t con pvr cut1vite per iniezione con maddok cut1vite per iniezione con mixer e pvr cut1vite per iniezione profilo barriera cut1

CYLINDRY

Cylindry, podobnie jak ślimaki, to elementy podlegajace zużyciu porzez korozję i/lub ścieranie. Z tego powodu również w tym przypadku ważny jest dobór odpowiedniego materiału, z którego wykonany będzie cylinder.

Stebo oferuje szeroki wybór materiałów stosowanych do produkcji cylindrów dobieranych w zależności od aplikacji i materiału z którego wykonany jest ślimak, tak aby osiągnąć jak największą żywotność układu plastyfikujacego.

Poza produkcją cylindrów ze stali azotowanej (zalecane dla wszystkich aplikacji, nie tylko dla materiałów agresywnych) Stebo posiada w swojej ofercie serię cylindrów bimetalicznych o różnej charakterystyce. W istocie to wybór stopu, z którego wykonana jest wkładka dokonywany jest w oparciu o zapotrzbowanie na większą odporność na korozję i/lub ścieranie.

 

 

STRONA W PRZYGOTOWANIU

CZYTAJ WIĘCEJ NA STRONIE PRODUCENTA

 
Strona wykorzystuje Cookies do celów statystycznych (google analytics). [AKCEPTUJĘ - ZAMKNIJ] Informacje czym są cookies i jak je wyłączyć znajdują się TUTAJ